Istnieją sprawdzone sposoby na to, aby zwiększyć wartość i potencjał rynkowy posiadanej nieruchomości. Korzystają z tego zarówno właściciele chcący sprzedać mieszkanie, dom lub lokal usługowy, jak i osoby, którym zależy po prostu na zwiększeniu wartości posiadanego mienia. Od lat skutecznym sposobem na osiągnięcie tego celu jest wykonanie remontu oraz modernizacji nieruchomości. Sprawdź, jak nawet małe prace remontowe zwiększą jej potencjał rynkowy.

Dlaczego warto zwiększyć potencjał rynkowy nieruchomości?

Bez wątpienia dużą uwagę na to zwracają osoby, które chcą sprzedać nieruchomość w atrakcyjnej cenie. Wykonanie modernizacji instalacji oraz remontu pozwala na zwiększenie wartości mieszkania, domu lub lokalu usługowego nawet o kilkanaście procent lub więcej. Ponadto dobrze przygotowane nieruchomości sprzedają się szybciej, co jest niezwykle ważne na tym wymagającym i konkurencyjnym rynku. Im lepiej przygotujesz obiekt (oczywiście w granicach rozsądku), tym łatwiej będzie Ci go sprzedać i uzyskasz lepszą cenę. Modernizacja i remont nieruchomości mają również znaczenie dla osób, które chcą zwiększyć komfort swojego codziennego życia i jednocześnie podnieść wartość posiadanego mienia nawet wtedy, gdy nie planują sprzedaży.

Modernizacja instalacji

Jeżeli chcesz zwiększyć potencjał rynkowy nieruchomości, to zadbaj o dobry stan obecnych w niej instalacji. Dotyczy to zwłaszcza starszego budownictwa. Warto wymienić instalację elektryczną zgodnie z obowiązującymi standardami. Ponadto wpływ na wartość nieruchomości moze mieć zapewnienie łącza internetowego czy też telewizji kablowej. Jeżeli w danym mieszkaniu lub domu nie ma możliwości ich podłączenia to sprawdź, z jakimi kosztami się to wiąże. Czasem warto je ponieść, aby uatrakcyjnić nieruchomość i przyspieszyć jej sprzedaż.

Remont nieruchomości a jej wartość

Nie od dziś wiadomo, że kupujemy oczami. To sprawia, że ładna i zadbania nieruchomość jest łatwiejsza w sprzedaży od tej, która wymaga gruntownych prac remontowych. Przy planowaniu prac remontowych i modernizacyjnych kieruj się jednak zdrowym rozsądkiem. Jeżeli nieruchomość jest przeznaczona na sprzedaż, to niekoniecznie stawiaj na drogie materiały wykończeniowe i budowlane. Wszystko dlatego, że ich zakup może się nie zwrócić. Po remoncie wartość nieruchomości wzrośnie o kilkanaście procent i może okazać się, że sprzedający się przeliczy.

Jednoczesnie podczas remontu zadbaj o to, aby nie było żadnych niedociągnięć. Wszystko powinno być wykonane profesjonalnie i przez doświadczonego fachowca. Nawet tak proste czynności jak: uzupełnienie ubytków w ścianach, pomalowanie ścian i sufitów, wymiana uszkodzonych paneli i listw przypodłogowych czy też blatu w kuchni mogą znacznie podnieść potencjał rynkowy nieruchomości. Zrób to, a sprzedaż ją szybciej i osiągniesz cenę nawet o kilkanaście procent wyższą.

Zadbaj o dokumentację

Nasza kancelaria rekomenduje przechowywanie dokumentów (faktur, paragonów) związanych z zakupem materiałów remontowych i wykonaniem prac. Wszystko po to, aby przedłożyć je kupującemu. W ten sposób jako sprzedający uwiarygodnisz skalę poniesionych kosztów i to, że remont przeprowadzony był niedawno. Ułatwi Ci to sprzedaż nieruchomości.

Nasza kancelaria przeprowadzi dla Ciebie profesjonalną wycenę różnego typu nieruchomości, która będzie zgodna z obowiązującymi trendami rynkowymi. Zapraszamy do skorzystania z naszych usług.